Eredmények
A BME Természettudományi Karán 2001. november 14-én lezajlott Tudományos Diákköri Konferencián a kari Tudományos Diákköri Bizottság, kiegészülve a szekciók zsürielnökeivel, a dolgozatokat és az elhangzott előadásokat értékelte. Ennek eredményeképp a díjak odaítéléséről az alábbi döntést hozta.
Elméleti Szekció
Első díjban részesültek:
Kály-Kullai Kristóf V. évf. mf
Forgó kémiai hullámok vizsgálata erősen aszimmetrikus esetben
Konzulensek: Dr. Farkas Henrik, Dr. Noszticzius Zoltán, Kémiai Fizika Tanszék
Tóth Anna IV. évf. mérnk-fizikus
A rezgő húr sajátértékeiről
Konzulens: Horváth Miklós, Analízis Tanszék
Második díjban részesült
Nagy Zsolt V. évfolyam mf
Optikai adattároló rendszerek (CD/DVD) modellezése
Konzulens: Dr Koppa Pál, Atomfizika Tanszék
Harmadik díjban részesült
Karádi Richárd IV. évf. mf., Zawadowski Ádám IV. évf. mf.
Stabilitás, fluktuációk és válasz egy sokszereplős tőzsdemodellben
Konzulens: Kertész János egyetemi tanár, Elméleti Fizika Tanszék
Kísérleti Szekció
Első díjban részesült
Nagy Norbert V. évf. mf.
Rezisztréteg optikai jellemzőinek meghatározása hullámvezetési paraméterek segítségével
Konzulens: Hámori András, MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutató Intézet
Második díjban részesültek
Baksay Attila V. évf., Nős Bálint V. évf., Yamaji Bogdán V. évf. mf.
A mecseki uránércbányászat felhagyásával kapcsolatos környezeti kérdések bemutatása
Konzulens: Dr. Zagyvai Péter, Nukleáris Technikai Intézet
Yamaji Bogdán V. évf., mf
Sóolvadékos reaktorkoncepció termohidraulikai kérdései
Konzulens: Dr. Csom Gyula, Dr. Aszódi Attila, Nukleáris Technikai Intézet
Harmadik díjban részesült
Kópházi József V. évfolyam, mérnök-fizikus szak
Elektronemissziós neutrondetektorok működésének elemzése Monte Carlo modellszámítások és mérési eredmények összevetésével
Témavezetők: Dr. Fehér Sándor és Dr. Pór Gábor, BME Nukleáris Technikai Intézet
További díjak, jutalmak
Rektori díjra felterjesztve
Tóth Anna IV. évf. matematikus
A Pro Progressio Alapítvány különdíjára feltejesztve
Nagy Norbert V. évf. mf.
Az Innotech különdíjára felterjesztve
Kály-Kullai Kristóf V. évf. mf
A SANYO Hungary különdíját kapja
Nagy Zsolt V. évfolyam mf
A SIF kuratóriuma számára felterjesztve
Első díj: Yamaji Bogdán
Második díj: Baksai Attila, Nős Bálint (megosztva)
Harmadik díj: Kópházi József
A Magyar Nukleáris Társaság könyvjutalmára felterjesztve
Kópházi József