Pályázat EHK utazási támogatásra

Pályázati felhívás

A Műegyetemi Hallgatókért Alapítvány (MűHAL) pályázatot hirdet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem azon hallgatói számára, akik külföldön, egyetemünk képviseletében tartanak szakmai előadást.

Pályázhat minden a BME-n nappali képzésben résztvevő vagy doktorandusz hallgató, aktív tanulmányi félévében. Pályázható összeg egy utazásra Európán belülre az utazási költség 50%-a, de maximálisan 50.000 Ft, azon kívülre az utazási költség 70%-a maximálisan 100.000 Ft. Minden hallgató félévente egy támogatásban részesülhet.

A támogatás tényleges összegéről az alapítvány kuratóriuma dönt, figyelembe véve az alábbiakat:

• távolság és tényleges utazási költség
  • rendezvény szakmaisága
  • szociális pontszám alapján a bizottság a támogatott százalékot megemelheti:
    • 61-80 pont esetén az utazási költség +10%-a támogatott
    • 81-100 pont esetén az utazási költség + 20%-a támogatott

A pályázathoz csatolni kell:

• hiánytalanul kitöltött adatlapot;
  • tanszékvezetői ajánlást;
  • tartott előadás valamint a hozzá kapcsolódó kutatás rövid bemutatását;
  • hivatalos igazolást a szervezőktől arról, hogy az adott rendezvényen az előadás megtörtént. Hivatalos pecséttel ellátott igazolás szükséges, egyéb esetben nem tudjuk elfogadni;
  • az utazásról szóló vonat-, repülő- vagy buszjegyet, gépkocsival történt utazás esetén számlákat;
  • amennyiben év elején adott le pályázatot rendszeres szociális ösztöndíjra vagy Demján Sándor kiegészítő ösztöndíjra, abban az esetben az egységes szociális rendszerben kapott pontszámról az igazolás fénymásolatát.

A pályázat beadási helye és határideje:
A pályázat leadása folyamatos, leadása az EHK Titkárságon (K.I.41., Ungvári-Partl Nikolettnél).

Valóságnak nem megfelelő adatokat tartalmazó pályázat kizárásra kerül. Nem jelen kiírás szerint benyújtott pályázatokat nem áll módunkban elbírálni.
A pályázatokat a MűHAL megbízásából az EHK bírálja el. Felszólalási szándékot a pályázat elbírálása ellen az értesítéstől számított 15 napon belül a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címre küldött e-mailben lehet jelezni. Ezt követően e-mailben egyeztetett személyes találkozóra kerülhet sor.

Budapest, 2010. március 1.